Ha Haber

İyilik perisi : Anja Ringgren Lovén

Bir iyilik perisi olan Anja Ringgren Lovén’in sadece yaptığı bir iyiliği anlattık ancak hayatını böyle olayların yaşanmaması için Afrika’ya adadı…

İyilik perisi : Anja Ringgren Lovén
18 Haziran 2020 - 17:37

Bu, cehalet ve nefret nedeniyle aşırı acı çeken ancak bir kadının koşulsuz sevgisi nedeniyle hayatta kalan küçük bir çocuğun hikayesi 30 Ocak 2016’da Nijerya’da yaşayan Danimarkalı bir sosyal hizmet uzmanı Anja Ringgren Lovén, açlıktan ölmüş bir çocuğu yakın bir ölümden kurtardı . Çocuk, bir ‘cadı’ olmakla suçlandıktan sonra kendi ailesi ve topluluğu tarafından terk edilmişti, ne yazık ki birçok Afrika ülkesinde yaygın olan bir uygulama. Çok az yürüyebiliyordu, sekiz aydır sokaklarda yaşıyor ve insanlar tarafından atılan hurdalarda hayatta kalıyordu. Anja ve kocası David Emmanuel, Nijerya’nın güneydoğusundaki terk edilmiş çocuklar için Afrikalı Çocuklara Yardım Eğitim ve Gelişim Vakfı (ACAEDF) adı verilen bir yetimhane işletiyor. Anja çocuk hakkında bilgi aldığında, ekibi ile birlikte köyüne koştu ve ona yiyecek, su ve ilk yardım verdi. Anja çocuğa Umut adını verdi. Kurtarmadan kısa bir süre sonra Anja, çocuk cadıların trajik sorunu hakkında farkındalık yaratmak ve ayrıca Hope’un tıbbi ihtiyaçları için para toplamak için çok az Umut’a su veren bir video paylaştı. Fotoğraflar ve videolar yayıldı ve Hope’un hikayesi milyonlarca kişinin kalbine dokundu.

İnsani çalışmaları nedeniyle yaygın olarak tanınan Anja, Almanya’nın OOOM dergisi tarafından Papa Francis ve Barack Obama’yı yenerek “2016 yılının en ilham verici kişisi” seçildi . Bugün, Umut yetimhanede 35 çocukla birlikte yaşayan normal bir çocuktur ve hikayesi onun gibi düzinelerce çocuğa yardım etmeye devam ediyor.

Hope’un hikayesi, karanlığın her zaman ışıkla yok edilebileceği ve kötülüğün her zaman sevgi tarafından yok edilebileceği inancının bir kanıtıdır.

iyilik perisi anja ringgren loven

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları hahaber.com.tr'ye aittir, haberleri izinsiz ve kaynak belirtmeksizin kopyalamayınız.