Ha Haber

Burası Avrupa’nın göbeği! Ermenilerin gerçek yüzü ortaya çıktı

Ermenistan bugün 40 askerinin daha öldüğünü resmen açıkladı, Fransız televizyonu cephe hattının sıfır noktasından yayın yaptı. Rusya lideri Vladimir Putin Erivan’ın beklediği haberi vermedi, savaşın Ermenistan topraklarında yaşanmadığını söyledi. Belçika’nın başkenti Brüksel’de sokağa inen Ermeniler ise şehri birbirine kattı.

Burası Avrupa’nın göbeği! Ermenilerin gerçek yüzü ortaya çıktı
08 Ekim 2020 - 8:33

Onuncu günü tamamlanan Dağlık Karabağ savaşında gece boyu patlama sesleri kesilmedi, sabah olduğunda ise çatışmalar yeniden şiddetlendi. Avrupa’nın göbeğinde ise gösteri yapan Ermeniler polisle çatıştı.

Ermenistan Savunma Bakanlığı sözcüsü Şuşan Stepanyan, bu sabah peş peşe paylaştığı Twitter mesajlarında Cebrail çevresinde Azerbaycan birliklerinin roket atışlarıyla geri püskürtüldüğünü savundu.

Stepanyan, sabah 06.30 sularındaki bir başka roket saldırısında ise Azerbaycan’a ait üç tugayın hedef alındığını ve Azerilerin cephede ekipman kaybettiğini ileri sürdü.

Azerbaycan tarafı anında Şuşan Stepanyan’a yanıt verdi. Savunma Bakanlığı sözcüsü Vagıf Dergahlı, “Şuşan Stepyanyan’ın savaştan haberi yok” dedi. Azerbaycan ordusunun Cebrayil yönünde tam bir üstünlüğe sahip olduğunu belirten Savunma Bakanlığı, Erivan yönetiminin dezenformasyon yaydığını belirtiyor.

Ermenistan ordusu bugün sabah 40 askerinin daha savaşta öldüğünü resmen açıkladı. Böylece, çatışmaların ilk 10 gününde Ermenistan’ın kaybı 280 askere yükseldi.

Cephe hattında gece boyunca çatışmalar sürerken, karşılıklı topçu atışlarının yapıldığı bildiriliyor. Ermenistan ordusuna ait bir gözlem noktası imha edildi, çok sayıda asker öldürüldü. Savaşın başından bu yana yok edilen tank ve zırhlı araç sayısı ise 250.

Azerbaycan ordusu dakikalar sonra işgalden kurtarılan Şükürbeyli köyünün fotoğraf ve videolarını resmi Twitter hesabından paylaştı. Şükürbeyli tabelasının yanına Azerbaycan bayrağı asıldığı görüldü.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı ayrıca Ermenistan tarafından sivillerin yaşadığı şehirlere atılan füzelerin konumunu gösteren bir harita paylaştı.

Ermenistan ordusu ayrıca, Salı günü akşam saatlerinde Bakü-Tiflis-Ceyhan petrol boru hattının geçtiği Yevlah bölgesine misket içerikli roket attı.

Reuters haber ajansı foto muhabiri Ümit Bektaş, Ermenistan ordusunun Bakü-Tifles-Ceyhan petrol boru hattına düzenlediği füze saldırısının fotoğraflarını dünyaya geçti. Fotoğraflarda, patlamamış misket bombalarının kordona alındığı görülüyor.

Savaşta yaşanan hezimetin ardından Şili’den Yunanistan’a, Arjantin’den Polonya’ya, Güney Kıbrıs’tan ABD Los Angeles’a birçok yerde gösteri yapan Ermeniler, bugün Belçika’nın ve Avrupa Birliği’nin başkenti Brüksel’de sokağa indi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan lideri İlham Aliyev’i hedef alan iğrenç pankartlar taşıyan grup, daha sonra polisle çatışıp gerçek yüzünü ortaya koydu.

BRÜKSEL’DE TERÖR ESTİRDİLER

Brüksel sokaklarında terör estiren gruba polis biber gazı ve tazyikli su sıktı, bu sırada göstericiler Türkiye ve Azerbaycan aleyhine sloganlar attı.

Ellerinde Ermenistan bayrakları olan grupta bazı göstericilerin başında kamuflaj şapka vardı, birçok pankartta ise ‘Dağlık Karabağ’ı tanıyın’ yazıyordu. İşgal edilen topraklar üzerinde kurulan Dağlık Karabağ’ı, halihazırda Ermenistan bile tanımıyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları hahaber.com.tr'ye aittir, haberleri izinsiz ve kaynak belirtmeksizin kopyalamayınız.